Vzdálený přístup

EZproxy portál  (vzdálený přístup) – přihlášení do portálu

Portál EZproxy umožňuje vzdálený přístup k elektronickým zdrojům pro studenty, zaměstnance i externí uživatele UK odkudkoli – prostřednictvím EZproxy lze pracovat s informačními zdroji i mimo síť UK.

Pro přístup pomocí vzdáleného přístupu je nutné znát své identifikační číslo a heslo CAS (Centrální autentizační služba UK) Nastavení CAS UK. Uživatelé (studenti, zaměstnanci a další) jej získávají automaticky spolu s průkazem UK.

 

Vzdálený přístup pro externí uživatele

Externí uživatelé knihovny (zaměstnanci FN Motol bez fakultního úvazku a odborná veřejnost) mohou využívat vzdálený přístup k vybraným elektronickým informačním zdrojům na základě personalizovaného průkazu pro externí uživatele služeb. Pro vydání průkazu, který obdržíte ve Výdejním centru UK, budete potřebovat občanský průkaz a 180 Kč, v centru si vás rovněž vyfotí. Nezapomeňte také uvést, že chcete typ průkazu, který slouží pro vzdálený přístup k elektronickým informačním zdrojům.

Ve výdejním centru obdržíte kromě průkazu i návod na změnu přístupových údajů. Přístupové údaje, které obdržíte, jsou platné pouze po omezenou dobu (cca 5 dní). Proto doporučujeme, abyste si je změnili co nejdříve. Vydáním průkazu vzniká právní vztah k UK. Dále je nutná registrace ve výpůjčním protokolu Ústavu vědeckých informací 2. LF UK, kterou je možné provést i telefonicky. Vzdálený přístup budete moci využívat k následujícím zdrojům UK: EIZ pro externí uživatele UK.

Kontakt:

Tel: 22443 5842 (výpůjční protokol UVI 2. LF UK)

e-mail: uvi@lfmotol.cuni.cz