E-learning

Elektronická podpora výuky

Mefanet 2LF UK

MEFANET je projekt zaměřený na budování a posílení spolupráce lékařských fakult ČR a SR při rozvoji výuky lékařských a zdravotnických oborů moderními informačními a komunikačními technologiemi. Projektu se účastní všechny lékařské fakulty v ČR a SR.
Náš tým provozuje portál Mefanet pro 2. LF UK.

MoMe

Moodle Mefanet je instalace LMS Moodle, na které mohou bezplatně provozovat kurzy všechny lékařské fakulty v ČR a SR v rámci projektu Mefanet

Wikiskripta

WikiSkripta jsou prostorem pro kooperativní tvorbu a ukládání medicínských výukových materiálů. WikiSkripta byla vytvořena pro studenty a učitele všech lékařských fakult ČR a SR. Jsou určena převážně pro pregraduální výuku a postupně se plní výukovými texty. O podporu autorů a dodržování úrovně a pravidel se stará redakce.

Medical Media

 

Medical Media je projekt, který vytváří 1. LF UK, spolu s 2. LF UK a 3. LF UK. V rámci tohoto projektu jsou poskytována streamovaná videa.

Adobe Connect

 

Adobe Connect je systém, který slouží jako nástroj pro e-learning. Spolu s produkty Adobe presenter – jednoduchá publikace prezentací vytvořených v PowerPointu s možností „namluvení“ přednášky, vložení interaktivních prvků, animací, testů a Adobe Captivate – tvorba simulací práce s programy, tvorba testů atd., je možno v tomto prostředí vytvářet a publikovat e-learningové materiály.
Systém Adobe Connect je v rámci projektu Mefanet zatím využíván většinou na 1. LF UK.

E-kurzy

Čertík

Čertík je portál, který poskytuje podporu pro tvorbu e-learningových kurzů. Dále si můžete vyhodnotit vlastní e-kurz na základě dotazníku a sami vyhodnotit kriteria pro hodnocení kurzu.

Administrace systémů a podpora uživatelů:

Konzultace:

  • Tvorba e-learningových výukových materiálů
  • Podávání projektů z oblasti e-learningu
  • Otázky provozu e-learningových kurzů

Spolupráce:

  • Možnost spolupráce v rámci projektů

Kontakt:

 

KontaktyKontaktyKontaktyKontaktyKontaktyKontakty