Lexicomp a Wiley Digital Archives

Až do 31.05.2023 je pro celou UK k dispozici zkušební přístup k databázi Lexicomp (přes Portál elektronických zdrojů).

Tento přehledný a ucelený zdroj je navržen tak, abyste rychle dokázali najít odpovědi na otázky týkající se léků a poskytl vám včasné a relevantní informace o lécích.

Pro snazší seznámení  k dispozici uživatelská příručka i krátké a přehledné video návody

Záznam z webináře k databázi, který proběhl 4.5.2023

Součástí databáze jsou: 

  • Informace o lécích v místě péče (point-of-care), včetně dávkování, podávání, varování a bezpečnostních opatření, jakož i pokyny pro klinickou praxi a Clinical Insights z UpToDate®, nová doporučení FDA a zvláštní novinky přímo na domovské stránce 
  • Podrobné databáze pro hlubší výzkum témat, jako je farmakogenomika, použití neregistrovaných léků, lékové alergie, komparativní účinnost, těhotenství/laktace a další. 
  • Lékařské kalkulačky, kontrola lékových interakcí, nástroj pro identifikaci léků, porovnávání léků a další klinické nástroje. 

Wiley Digital Archives

Až do 9. června má celá Univerzita přístup ke kolekci Wiley Digital Archives; pro přístup použijte Portál ezdrojů

Wiley Digital Archives zpřístupňuje databáze složené z jedinečných nebo vzácných historických primárních zdrojů, digitalizovaných předními společnostmi, knihovnami a archivy celého světa.

Představení této databáze pro Českou republiku proběhne již zítra – 17.05.2023 12:30 – 13:30 na tomto odkazu bez registrace

Lexicomp a Wiley Digital Archives

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.