Denisa Sládková

Sekretářka

Pochází z Prahy, kde vystudovala gymnázium. Po maturitě pracovala chvíli jako prodavačka a poté nastoupila na mateřskou dovolenou, při které si přivydělávala kompletováním loutek a také učením českého jazyka. V roce 1998 nastoupila jako sekretářka do Ústavu vědeckých informací 2. lékařské fakulty a fakultní nemocnice v Motole. Nejprve na částečný úvazek, později na plný úvazek. Při tomto zaměstnání absolvovala rekvalifikační knihovnický kurz. Mluví pasivně anglicky a rusky.

Pracujete jako sekretářka. Jakou přesně pracovní činnost vykonáváte?

 V první řadě jako většina sekretářek jsem k ruce svému nadřízenému. V mém případě je to paní Mgr. Zuzana Dobiášová, vedoucí ÚVI. Tato práce zahrnuje především administrativní činnost, třídění pošty. Komunikuji s ekonomickým oddělením ohledně faktur a objednávek, s osobním oddělením ohledně pracovních docházek a dovolených zaměstnanců. Při nástupu nových zaměstnanců vyřizuji rozsáhlou agendu pro přijetí. Starám se o běžný chod ústavu. Objednávám došlé potřebné materiály. Někteří zaměstnanci ÚVI jezdí  pro inspiraci na služební cesty do jiných knihoven v České republice a zahraničí. Do mé pracovní náplně patří i zajišťování všeho potřebného pro cesty v České republice. Potvrzuji ubytování, zajišťuji jízdenky apod. Také mám na starosti výstřižkovou službu a nástěnku prezentující náš ústav v budově ředitelství. Obstarávám pro nástěnku články ohledně zdravotnictví a vysokých škol.

Máte na starosti také nějakou činnost ohledně knižních materiálů?

 Ano. Další  mojí pracovní náplní jsou revize a odpisy knih na ústavech a klinikách 2.LF UK a FN v Motole. Je to část práce, která mě také baví. Kvůli této knihovnické práci jsem absolvovala knihovnický rekvalifikační kurz.

 Přijdete do styku se studenty?

 Ano. Prodávám studentům skripta a knihy. Skripta převážně českým studentům, psané většinou místními profesory. Zahraničním studentům nabízím knihy, které jsme nakoupili za zvýhodněné ceny.  Někdy zastupuji ve výpůjčním protokolu, tam samozřejmě přijdu do styku se studenty daleko více.

 Baví Vás vaše práce?

 Upřímně ano. Má práce je rozmanitá, máme zde dobrý kolektiv a navíc se mi líbí, že je náš ústav moderní a jde s dobou.

 Zmínila jste se, že zajišťujete služební cesty po jiných knihovnách v České republice. Jezdíte Vy osobně také?

 Ne. Přesto, že jsem možnosti samozřejmě měla, nejsem zcela cestovatelský typ. O to, jak to funguje v jiných knihovnách se zajímám a díky mým loajálním kolegyním, které mne vždy pečlivě informují, mám i jistý přehled.

 Navštěvujete knihovny?

 Odborné knihovny ani ne. Navštěvuji městskou knihovnu, protože ráda čtu.  Hlavně beletrii a také Sci-fi.

 Jak se díváte na současný trend digitalizace knihoven?

 Jsem příznivcem digitalizace, mám ráda veškerou moderní techniku. Na jednu stranu si někteří mohou myslet, že to nějakým způsobem může knihovny poškozovat, ale já si to nemyslím. Záleží, jak k tomu jednotlivé knihovny přistupují. Pokud je to pro dobro uživatele, proč ne…

 Dáváte přednost tištěným, nebo elektronickým knihám?

 Čtečku ještě nevlastním, ale chci si ji pořídit. Rozhodně to bude pohodlnější způsob, jak si cestou do práce v dopravním prostředku zkrátit čas. Ale doma vždy tištěné knihy mít samozřejmě budu. Také si nemyslím, že by v budoucnu tištěné knihy zanikly.

 Vaše zájmy a koníčky?

 Pořídili jsme si s manželem chatu, takže vše kolem chataření, houbaření. Ráda jezdím na kole, bruslím, lyžuji.  Dříve jsem dělala orientační běh. Myslela jsem, že se k běhu vrátím spolu se svým synem, ale tento druh sportu ho nebaví. Jak už jsem zmínila, ráda čtu.

 Životní motto?

 Nikdy jsem o žádném nepřemýšlela. Žiji tak, abych byla sama se sebou spokojená.

 -id-

Denisa Sládková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.